Stalowe podsumowanie listopada

Witajcie w podsumowaniu miesiąca listopada. Co zmieniło się w przeciągu ostatnich 30 dni? Zobaczmy.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy podsumowanie listopad

Sytuacja na rynku stali.

Obecnie w europejskich zakładach ograniczana jest produkcja i trwają czasowe zwolnienia. Brak działań zaradczych może sprawić, że proces ten nabierze charakteru trwałego, przez co zagrożona stałaby się odporność branży stalowej w Europie. Szef Euroferu Axel Eggert podkreślił, że sektor stali ma dla Europy znaczenie strategiczne, a od jego kondycji zależą inne kluczowe gałęzie europejskiego przemysłu, w tym motoryzacja, budownictwo, obronność, inżynieria mechaniczna, a także zdrowie i odnawialne źródła energii (OZE) – pisze Piotr Myszor na portalu wnp.pl.

Zdaniem Eggerta KE powinna podjąć aktywne działania, aby chronić przemysł energochłonny.

Eurofer opisuje działania Komisji Europejskiej podjęte do tej pory w temacie kryzysu stalowego za dalece niewystarczające. Nie podejmowanie adekwatnych działań w obecnej trudnej gospodarczej sytuacji sektora, która wynika m.in. z wysokich cen energii, powiększa tylko zagrożenie dla milionów miejsc pracy w europejskiej branży stalowej, która musi zmagać się z ostrą konkurencją w skali globalnej.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy podsumowanie listopad

 

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy podsumowanie listopad

Sytuacja w Konstalu.

Traktujemy dział “Sytuacja w Konstalu” jak miejsce do opowiadania “co dobrego”, a nie jako okazję do wypłakania się (choć nasze serca, uwierzcie na słowo – tak jak branża stalowa – krwawią, gdy widzą obecną sytuację).

Listopad to coroczny Steel Cup. W tym roku walczyliśmy w Zakopanem. Trenowaliśmy, pracowaliśmy nad kondycją i wróciliśmy z 4 miejscem. Duma sportowa rozpiera nawet teraz gdy o tym piszemy.

Z tego miejsca dziękujemy naszym dopingującym! Dobrze, że jesteście.

Zorganizowaliśmy również imprezę firmowę z podsumowaniem roku i planowaniem dalszych działań.