Stalowe podsumowanie maja

Rynek stali odwrócił się — zmiana trendów!

Co to znaczy? Tanieje, inne rynki surowcowe powinny pójść również w tym kierunku, z pewnymi wyjątkami. Przeniesienie światowej uwagi na, ropę, gaz i branżę spożywczą oraz ich notoryczne podwyżki to częściowo dobra wiadomość dla inwestorów w branży budowlanej. Rynek transportowy będzie przechodzić trudny okres, a przygotowanie na stacjach czterocyfrowych blatów informujących o kwotach ulubionego paliwa nie napawa optymizmem.

Skupiając się dalej na rynku stali. W marcu 2022 ceny stali budowlanej osiągały rekordowe stawki. Teraz, na koniec maja obserwujemy spadki. Szczególnie widoczne na przykładzie prętów. Pręt żebrowany to ciekawy przykład odbiega znacząco od reszty obniżek, wręcz ciągnie ceny w dół. Dlaczego?

Wojna na Ukrainie niesie za sobą trudne następstwa. Jednym z nich jest odbicie się statków załadowanych prętami od portu w Odessie, które następnie trzeba było przeładować na wagony i znaleźć inny rynek zbytu.

Kierunku są dwa, Polska i Rumunia, gdzie Rumunia nie jest chłonnym rynkiem, dlatego ponad 250 wagonów skierowano do Polski. Dobry jakościowo produkt do tego tańszy, od prętów, które są na składach. Wymuszając obniżenie cen w nienaturalny sposób.

Gdzie jest haczyk? Tańsza stal nie była przygotowana na rynki europejskie, gdzie najważniejsza wytyczna to nadana norma. Bez konkretnie określonej normy i metki CE w przypadku użycia takiego produktu na inwestycji, nie jest możliwe odebranie budowy.

Największym zagrożeniem pozostają nieuczciwi sprzedawcy.

Stalowe podsumowanie maja.

Rozpoczął się dla nas pozytywną informacją o dotarciu plazmy. Transport dowiózł cały pakiet w częściach do późniejszego złożenia. Tydzień później plazma była już gotowa do pierwszego użycia.

Centrum serwisowe jest już prawie gotowe. Ostatnim krokiem będzie przeniesienie spawalni do docelowego miejsca.

Przecinarka plazmowa konstal iława hurtownia stali

Sporo dzieje się dookoła naszej hurtowni stali, Iława rozrasta się w kolejne osiedla i bloki. Realizuje się również nowe drogi dojazdowe. Niedługo poprowadzi do nas całkowicie odnowiona droga.

Hurtownia stali konstal w Iławie z lotu ptaka

Koniec maja również należał do mocnych, to wszystko za sprawą cyklicznej imprezy integracyjnej. Tym razem nasi pracownicy mogli wykazać się drużynowo w zawodach paintball Konstal.

Impreza integracyjna Konstal Iława paintball