Stalowe podsumowanie października

Jesień za oknem, stal w magazynie. Startujemy z podsumowaniem miesiąca PAŹDZIERNIK.

 

Sytuacja na rynku stali.

Coraz więcej informacji wśród zakładów hutniczych w Europie o wygaszaniu pieców lub nie przywracaniu ich do pracy po remontach. Jak informuje portal WNP.pl, dotyczy to huty ArcelorMittal poza Polską także w Hiszpanii, Francji oraz w Niemczech – choć decyzja o zamknięciu pieca w Bremie została w październiku wstrzymana, a także huty Thyssenkrup, US Steel Kosice, Vitkovice Steel, Salzgitter Group i wielu innych.

 

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy podsumowanie październik

Wygaszanie pieców w europejskich hutach stali świadczy o dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się branża stalowa w UE, także w Polsce. Z powodu sytuacji kryzysowej maleje liczba zamówień, a wysokie ceny energii i opłaty za emisje ETS powodują dla branży dodatkowe ogromne obciążenie.

Jak przewiduje Worldsteel konsumpcja stali najmocniej spadnie w Unii Europejskiej. Ogółem popyt spadnie o 3,5% w 2022 roku.

Oznacza to, że łącznie przez cztery na pięć lat (od 2019 do 2023 roku) występować będzie recesja.

Skąd takie wyniki?

Europejskie zrzeszenie producentów – EUROFER – wyjaśnia to zjawisko bardzo słabymi wynikami w sektorze AGD oraz motoryzacji.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy podsumowanie październik

Sytuacja w Konstalu.

Powiększyliśmy znacząco wachlarz usług firmy. Uruchomiliśmy Stalowe Centrum Usługowe, miejsce które było naszym marzeniem od dawna.

Gdybyście potrzebowali szczegółów to wszystko czeka na Was tutaj: https://konstalilawa.pl/stalowe-centrum-uslugowe/