Stalowe podsumowanie września

Powrót do codziennych obowiązków, zawożenie pociech do szkoły, zajęcia pozalekcyjne, powszechne poruszenie, to obecna sytuacja w naszych domach. Ale spokojnie, nie będziemy dziś rozprawiać o problemach natury prywatno-dziecięcej. Dziś, jak co miesiąc, główny temat to stal.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy

Sytuacja na rynku stali.

Wrzesień to czas spowolnienia na rynku. Pozytywny trend zużycia stali, który obserwowaliśmy w 2021 r., i który utrzymywał się na początku 2022 r., został zastopowany przez poważne zakłócenia globalnego łańcucha dostaw, rosnące ceny energii i koszty produkcji. Prognozy nie napawają optymizmem. W związku z coraz bardziej dokuczliwymi skutkami wojny w Ukrainie, ogólne ostudzenie będzie mocniej odczuwalne. W tym miesiącu węgierska huta stali Dunaferr, jeden z największych zakładów przemysłowych na Węgrzech, zmuszona została do wygaszenia już drugiego wielkiego pieca w kilka tygodni po wygaszeniu pierwszego. Zamknięcie pieców oznacza tragiczne konsekwencje dla tej jednej z największych firm przemysłowych na Węgrzech, i z pewnością odbije się na całym sektorze stalowym.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy

W sierpniu tego roku o miliony ton zmalały dostawy stali z europejskich hut, co przyczyniło się do ograniczenia produkcji lub zamykania zakładów. Jak informuje portal WNP.pl, z danych Worldsteel wynika, że produkcja stali na całym świecie zmalała o 5,1% w okresie ośmiu miesięcy br., w tym obserwowany jest znaczny jej spadek w krajach UE.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy

Kryzys, z którym jako firmie przyszło nam się zmierzyć jest zdecydowanie mniej przewidywalny niż to czego np. nauczyła nas pandemia COVID-19. Na ten moment jednak, stali w Konstalu nie brakuje.

Hurtownia stali Konstal blachy pręty profile własny transport ciężarowy

Sytuacja w Konstalu.

Odchodząc na moment od zmartwień, przechodząc do prywaty firmowej. Zwycięstwo KonstaLOVYCH Harpii dało pozytywnego kopa naszym Konstalowym Harpaganom i tak o to chłopaki wygrali dla nas brąz na Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zalewa.

Powiedzieć, że jesteśmy dumni z tej ekipy to jakby nie powiedzieć nic. Podobno do dziś po Zalewie chodzą powieści o Seledynowym Smoku w bramce Konstalu i o tym jakie czynił cuda. Fakt, że wszystkie z rozegranych meczy rozpoczynały się naszym prowadzeniem, daje pozytywną wizję naszej sportowej przyszłości. Delikatnie popracujemy nad kondycją i listopadowe mistrzostwa Polski branży stalowej będą nasze.

Korzystając z okazji ślemy szczególne podziękowania za przyjacielskie 2:2, do kolegów z firmy Dam-Rob. Liczymy na równie zaciekły pojedynek za rok.