Czarni Rudzienice z nowymi dresami. Konstal rozumie potrzeby sportowców

Sport, zwłaszcza ten lokalny, potrzebuje wsparcia płynącego ze strony samorządu, ale także biznesu. Potrzebę tę doskonale rozumiemy także my, dlatego chętnie pomagamy przedstawicielom różnych dyscyplin.

Piłka nożna, rywalizacja na smoczych łodziach, ale także lekka atletyka, kolarstwo w formie rekreacji itd. – Konstal od lat wspiera lokalny świat sportu pamiętając o tym, że bez tej pomocy kluby, stowarzyszenia i konkretne drużyny nie mają większych szans na normalne funkcjonowanie. Wśród ekip piłkarskich, którym pomagaliśmy i wciąż pomagamy jest m.in. Jeziorak Iława czy Zamek Szymbark. Ba! sami także mamy swoją drużynę złożoną z pracowników naszej stalowej hurtowni, jednak więcej o niej napiszemy, gdy już awansujemy do upragnionej Ligi Mistrzów 😉

Troszkę niżej, bo w warmińsko-mazurskiej klasie okręgowej (grupa 2) grają Czarni Rudzienice. Klub z gminy wiejskiej Iława to także nasz partner od dłuższego już czasu – wspólną płaszczyznę współpracy znaleźliśmy na niwie sportu właśnie.

— Nasza współpraca z waszą firmą trwa nieprzerwanie już od ponad 5 lat. Konstal pomaga nam zarówno sponsorując sprzęt sportowy, jak i na przykład wodę itp. To fajne, harmonijne partnerstwo na lini klub – firma. Serdecznie wam dziękujemy za okazaną nam pomoc — mówi Jarosław Muzyka, prezes Czarnych Rudzienice.

W poprzednim tygodniu (czwartek 27 lipca) wybraliśmy się do Rudzienic, gdzie na elegancko przygotowanym boisku zespół trenera Jarosława Płoskiego miał właśnie trening. Ekipa przygotowuje się do inauguracji sezonu 2023/24, pierwsza kolejka już w najbliższy weekend (5-6 sierpnia, wyjazd do Narzymia na mecz z Iskrą).

Nie chcieliśmy więc przeszkadzać w jednostce treningowej. Potem jednak, w przerwie między gierkami, mogliśmy porozmawiać z piłkarzami, z trenerem Płoskim, a przede wszystkim z prezesem Jarosławem Muzyką, który przywitał nas z tradycyjnym dla siebie uśmiechem i otwartością.

Okazją do tych akurat odwiedzin było przekazanie piłkarzom Czarnych ufundowanych przez nas nowych dresów, dzięki którym mięśnie ze stali będą lepiej zabezpieczone przed chłodem, mrozem, deszczem i śniegiem w trakcie zbliżających się rozgrywek. Logo producenta znajdujące się na prawej piersi jest zaświadczeniem najwyższej jakości sprzętu sportowego, w tym także ubioru. A jak Czarni, to Czarni – zespół z Rudzienic prezentuje się w nich niczym słynni All Blacks, czyli reprezentacja Nowej Zelandii w rugby.

— Uważam, że firmy działające na danym obszarze powinny nie tylko wykazywać się działaniem biznesowym w rozumieniu stricte, ale także poprzez wspieranie lokalnej społeczności, w tym również lokalnych sportowców: klubów, stowarzyszeń, konkretnych drużyn. Mam tu zwłaszcza na myśli szkolenie dzieci i młodzieży, ale także seniorów — mówi Miłosz Konecki, prezes zarządu Konstal sp. z o.o.

— Wspierając lokalny świat sportu wspieramy de facto często np. swoich pracowników lub ich dzieci uprawiające sport, naszych znajomych, partnerów biznesowych i tak dalej. Działamy na tym rynku, w tym regionie i to właśnie sportowców z Iławy i okolic chcemy w należyty sposób docenić poprzez sponsorowanie np. zakupu sprzętu sportowego — dodaje prezes Miłosz Konecki.

A Czarnym w nadchodzącym sezonie życzymy samych kompletów punktów!

Bądź na bieżąco i sprawdzaj nasz – Fanpage – Konstal

Sprawdź nasze aktualności – Najnowsze wieści Konstal