o firmie Konstal

Nasze stale na czas – to nie tylko pusty slogan. W ten sposób dbamy o klientów, to nas wyróżnia na tle konkurencji.

Powstały w 2014 roku Konstal sp. z o.o. to rodzinna firma stawiająca na rozwój – tak całego przedsiębiorstwa, jak i indywidualny, każdego pracownika z osobna. Kolejne szkolenia, których w Konstalu jest wiele, dają wiedzę, ale też odkrywają (nieodkryte dotychczas) pokłady możliwości konstalowej ekipy. Do tego w działalności przedsiębiorstwa bardzo ważna jest kwestia współistnienia i dobrych relacji z lokalnym społeczeństwem, a także wspieranie go poprzez udział w akcjach charytatywnych, imprezach sportowych itp. Konstal to również pomoc dla klubów sportowych.

Iławska firma w trakcie swojej dotychczasowej 9-letniej działalności miała dwa ważne, przełomowe momenty. Pierwszym było przeniesienie Konstalu z ul. Komunalnej na ul. Stalową (władze miasta Iława nadały taką nazwę ulicy nie przez przypadek, wiedząc o rozwojowych planach Konstalu) i wybudowanie nowej siedziby, na dającej planistom duży komfort sporej działce.

Drugim krokiem milowym było odnalezienie się przedsiębiorstwa w niezwykle trudnym i wymagającym kreatywnego działania okresie wybuchu wojny na Ukrainie i pierwszych miesięcy po tym zdarzeniu. Wówczas rynek stalowy musiał się „odnaleźć” na nowo, dostosować do panujących warunków, m.in. dotyczących rynku surowców.

Konstal rozpoczął działalność od prowadzenia hurtowni stali. Następnie firmę rozbudowano o działy, dzięki którym zyskała ona dużą niezależność w wielu płaszczyznach działalności na rynku krajowym. Transport (własna flota pojazdów ciężarowych, świadcząca także usługi zewnętrzne), zbrojarnia (jakże doceniana przez lokalny rynek budowlany) czy centrum serwisowe, w którym bardzo ważną rolę odgrywa spawalnia – to kolejne etapy rozwoju firmy, który następował w odpowiedzi na potrzeby rynku, ale też chęć rozwoju ze strony właścicieli.

Kto stoi w miejscu, ten się w rzeczywistości cofa – wiedzą o tym na Stalowej 9. Przed firmą zatem kolejny skok rozwojowy, tym razem dotyczący cyfryzacji. Pierwsze testy już odbywają się w magazynie, gdzie przy pomocy tabletów i specjalnie dedykowanego dla Konstalu oprogramowania towar dostarczany do konstalowego magazynu jest sprawdzany pod kątem jakości, zgodności i przyjmowany na stan dużo szybciej.

– 2024 jest rokiem udoskonaleń. Wówczas rozpoczniemy stawianie mocnych fundamentów do dalszej cyfryzacji firmy, która obejmie m.in. dział transportu. W 2025 roku chcemy dojść do momentu, w którym dokumenty będą obiegały firmę tylko w ten sposób – mówi Miłosz Konecki, prezes zarządu Konstal sp. z o.o.

A wszystko to po to, by wypełnić hasło podane na początku.

Hurtownia stali Konstal
Hurtownia stali konstal - tło sekcji

TON STALI
W KONSTAL

POZYCJI
ASORTYMENTU

AKTYWNYCH
KLIENTÓW

LAT
DOŚWIADCZENIA

95% materiału składujemy na wybudowanej w 2018 roku hali o powierzchni 2500 metrów kwadratowych.