Gazela (Biznesu) zamieszkała na Stalowej 9!

W prestiżowym rankingu gospodarczo-biznesowego tytułu „Puls Biznes” byliśmy już kilkakrotnie na czołowych miejscach, jeśli chodzi o woj. warmińsko-mazurskie. Co innego jednak miejsca w czołówce, choćby nawet ścisłej, a co innego bycie numero uno! Po raz pierwszy zwyciężyliśmy w tym rankingu – Gazela (Biznesu) zamieszkała już na dobre na Stalowej 9!

Gazele Biznesu 2023 Konstal Hurtownia Stali Iława

Gazela – rodzaj ssaków z podrodziny antylop (Antilopinae) w obrębie rodziny wołowatych (Bovidae), źródło tej wiedzy: niezastąpiona Wikipedia.pl. Gazela to szybkie, zwinne zwierzę, potrafiące nagle zmienić kierunek biegu. Polubiliśmy się w ostatnich latach z gazelami.

» W poniedziałek 18 stycznia na portalu www.pb.pl opublikowany został artykuł pt.: „Oto najlepsze Gazele Biznesu 2023”. Redakcja dziennika gospodarczo-biznesowego podaje wyniki rankingu „Gazele Biznesu” za lata 2020-2022; przy jego tworzeniu brane pod uwagę są konkretne wyniki danej firmy, takie jak wzrost przychodów w badanym okresie, dynamika rozwoju, ważna jest także dobrze prowadzona księgowość.

„Gazele Biznesu to firmy, charakteryzujące się, podobnie jak przedstawiciele świata fauny, od których pochodzi nazwa rankingu, raczej niewielkimi rozmiarami, ale dużą dynamiką w działaniu i elastycznością w dostosowywaniu się do zmiennych warunków otoczenia. O miejscu firmy na liście decydują wyłącznie wyniki, a konkretnie przyrost obrotów osiągnięty w ciągu trzech lat. Tym razem braliśmy pod uwagę lata 2020-22.” – informuje redaktor Wojciech Kowalczuk z „Pulsu Biznesu”.

„Tegoroczny ranking różni się od poprzednich dwiema cechami. Po pierwsze – zgromadził wyjątkowo dużą liczbę firm, bo aż 4790, co potwierdza dobrą, mimo trudności, kondycję sektora MŚP. Po drugie – potwierdził obserwowaną od kilku lat tendencję do zwiększania liczby małych podmiotów działających w zaawansowanych technologicznie branżach. Dlatego w tym roku obok tradycyjne licznie reprezentowanych firm handlowych, budowlanych czy transportowych na liście jest wyjątkowo dużo przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w IT, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, a także w odnawialnych źródłach energii.” – zauważa dziennikarz w publikacji „Oto najlepsze Gazele Biznesu 2023”.

„Zwycięzcy 24. rankingu Gazele Biznesu, gromadzącego najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy, reprezentują różne branże, ale mają jedną cechę wspólną — potrafią wyczuć potrzeby rynku” – dodaje redaktor Kowalczuk.

Koniec końców, wyszło na to, że w województwie warmińsko-mazurskim zajęliśmy 1. miejsce! To już kolejna taka nagroda/miejsce Konstalu w rankingu Pulsu Biznesu, ale! – jeszcze nigdy nie zajęliśmy 1. miejsca w województwie!

Tu przeczytacie więcej o samym rankingu: https://www.pb.pl/oto-najlepsze-gazele-biznesu-2023-1203505

Tu z kolei jest „słówko” o Konstalu: https://www.pb.pl/ciagly-rozwoj-w-stalowej-branzy-1202383

A oto Laureaci rankingu Gazele Biznesu 2023:

Tavex – 1. MIEJSCE W RANKINGU OGÓLNOPOLSKIM I 1. MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM

Arago – 2. MIEJSCE W RANKINGU OGÓLNOPOLSKIM I 1. MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM

Lantre – 3. MIEJSCE W RANKINGU OGÓLNOPOLSKIM I 2. MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE – Botanika Farm

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE – Polcarbotrans

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE – Day & Night Logistics

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE – Grupa MT Pharma

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE – Ovolt

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE – BIO-GEN

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE – Agrarius

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO PODLASKIE – FERMA SIKORY – AGROCENTRUM

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO POMORSKIE – Just Join IT

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE – EPO WAREHOUSE

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE – Palko (spółka z grupy Palettenwerk)

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE – KONSTAL

(opis Pulsu Biznesu): Hurtownia Wyrobów Hutniczych Konstal, która zwyciężyła w tegorocznym rankingu regionalnym Gazel Biznesu w województwie warmińsko-mazurskim to rodzinna firma, szykująca się do jubileuszu 10-lecia istnienia.

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE – Growing Eco

1. MIEJSCE WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE – Norvik Group

Bądź na bieżąco i sprawdzaj nasz – Fanpage – Konstal

Sprawdź nasze aktualności – Najnowsze wieści Konstal

Zakładka kontakt