ICAN – prestiżowy program, który rozwija

ICAN First-Time Manager™ – Krzysztof Kressin, szef transportu w naszej konstalowej rodzinie, jest kolejną osobą, która brała udział w tym programie. Przez pół roku, w weekendy (5 zjazdów), Krzysiek podnosił swoje zawodowe kwalifikacje lidera zespołu.

Skrupulatny, dokładny, dojrzały, do tego koleżeński, prawdomówny, a i naszą konstalową drużynę piłkarską ogarnie! Każdy z nas chciałby być jak Krzysiek Kressin, ale przecież KK7 jest tylko jeden! Il Capitano (wielokrotnie wyprowadzał zespół Jezioraka z opaską na ramieniu) właśnie zakończył edukację dla młodych menedżerów na ICAN First-Time Manager™. To nie jest takie titiriti-szkolenie. To prestiżowy projekt i tak też mogą czuć się ci, którzy go ukończyli. Krzysiek jest kolejną osobą z naszego konstalowego zespołu, który ma ten „papier” w ręku. Wcześniej wiedzę w ICAN zgłębiali: Monika Sądowska, Dariusz Olejnik, Emil Ceglarski i Miłosz Konecki,

konstal iława hurtownia stali ican krzysiek kressin

Na zdjęciu nasz as z dyplomem potwierdzającym zakończenie szkolenia. Gratulujemy i spieszymy do biura działu Logistyka po autograf!

Wiedza i doświadczenie płynące od specjalistów

Jak czytamy na stronie www.ican.pl: „ICAN First-Time Manager™ to szkolenie dla początkujących menedżerów, którzy stawiają pierwsze kroki w karierze. Pomaga odnaleźć się w nowej roli i zyskać pewność na stanowisku kierowniczym. Szkolenie wyposaża w mocny fundament wiedzy i kompetencji niezbędnych każdemu menedżerowi z obszarów zarządzania sobą i zespołem, komunikacji, motywacji, roli i zadań menedżera.”

Tu pewne wyjaśnienie – Krzysiek żadnym „uczniakiem” stawiającym pierwsze kroki w robocie nie jest. To już doświadczony konstalowy pracownik, jednak – „odrobina” kolejnych segmentów wiedzy, tym bardziej przekazywanej przez takich fachowców, jacy są w ICAN, nigdy nikomu nie zaszkodziła, prawda? Tym bardziej, że KK awansował na stanowisko szefa działu transportowego dość niedawno. I choć ma charakter i wrodzone predyspozycje lidera zespołu (opaski kapitańskiej nie dostaje się ot tak), to wiedza i doświadczenie płynące od specjalistów z branży zawsze mogą się przydać. Do tej pory ICAN First-Time Manager™ pomógł z sukcesem rozwinąć karierę aż 4000 menedżerów!

Co daje ten program

„Wejście w rolę menedżera lub lidera zespołu wiąże się z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami zarówno organizacji, jak i członków zespołu. Aby sprostać nowym obowiązkom, potrzebne są nowe
umiejętności i zmiana myślenia o swojej roli w zespole.” – to zdanie, wyciągnięte z broszury ICAN, idealnie wpisuje się w obecną sytuację Krzyśka.

A co daje ten program? Tu także cytat ze strony internetowej Centrum Szkoleniowego dla liderów biznesu ICAN Institute: „Zyskasz gotowe narzędzia i metody zarządzania, dzięki którym wypracujesz swój autorytet, zorganizujesz pracę zespołu, ustalisz zasady, zadbasz o dobrą komunikację i zaangażowanie. Ograniczysz stres związany ze zmianą i nową rolą. Poczujesz się pewnie, co pozwoli Ci działać ze spokojem ducha i skoncentrować się na pracy.
Znacząco zmniejszysz ryzyko błędów typowych dla młodych menedżerów. Będziesz działać efektywnie, a swoim przygotowaniem zaimponujesz szefowi i współpracownikom.
Zapewnisz sobie dobry start w karierze – nie stracisz szansy na pomyślny rozwój kariery oraz spełnisz oczekiwania. Pokażesz, że Twój awans był słuszną decyzją. (…)”

Ty też skorzystaj z ICAN First-Time Manager™

Ciąg dalszy cytatu: „Zespół nie będzie tracić czasu i energii na źle zorganizowaną pracę przez menedżera, co mogłoby obniżać motywację i zaangażowanie. Będą otrzymywali informację zwrotną przedstawioną w sposób merytoryczny, co poprawi efektywność na poziomie zespołowym i indywidualnym.
Unikną nieproduktywnych konfliktów na linii zespół – lider związanych z błędami szefa, np. niejasną komunikacją, nierealnymi oczekiwaniami, mikrozarządzaniem itd.
Pracownicy nie będą chcieli odejść na skutek niekompetencji szefa, a zespół nie rozpadnie się, zwłaszcza w sytuacji odziedziczenia teamu po innym liderze.”

Jest tego trochę, prawda. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z ICAN First-Time Manager™, jeszcze raz podajemy adres www: https://www.ican.pl/